23 Şubat 2019 Cumartesi

Konuşarak Öğren İngilizce Gramer Eğitimi

Konuşarak Öğren İngilizce Gramer Eğitimi

Türkçe ile İngilizceyi karşılaştıracak olursa arada çok önemli farklar göze çarpacaktır.

08 Eylül 2015 Salı 03:52

İLGİLİ HABERLER

Wordpress temaları
Wordpress temaları

WordPress arama motoru açısından çok tercih edilen bir sistemdir bunun nedeni diğer sistemlerin...

BLACKJACK NASIL OYNANIR
BLACKJACK NASIL OYNANIR

Blackjack, basitliği ve sunduğu heyecanı ile öne çıkan bir casino oyunudur.

Sponsorlu baglantılar

Türkçe ile İngilizceyi karşılaştıracak olursa arada çok önemli farklar göze çarpacaktır. Özellikle cümle yapılarındaki farklılık, ek almayan kelimeler ve zamanlar içerisinde dilimizde karşılığı olmayan farklı kullanımlar kafaları oldukça fazla karıştırmaktadır. İngilizceye yeni başlayan biri için öncelikle temel konuların öğrenilmesi gereklidir. Sayılabilen, sayılamayan kelimeler ve cümle içerisinde kullanım durumları, sıfatlar, zamirler, özel ekler temel olarak öğrenilmesi gereken başlıklar arasında yer almaktadır. Daha sonrasında ise gramer alanında sorunsuz bir eğitim gerekecektir. ingilizce gramer konuları içinde ana zamanların dışında ara zamanlar da bulunmakta ve iyi bir şekilde zihinlerde yer edinmesini sağlamak amacı ile her konunun örnekler, alıştırmalar ve pratiklerle çok iyi anlaşılması gereklidir. Dil eğitiminde ilk aşama kulak aşinalığıdır. Doğru telaffuz eden eğitimcilerden konuların öğrenilmesi sizleri her zaman için bir adım öteye götürecektir.

Zamanlar konu başlıkları altında sımple present- geniş zaman, present continuous, şimdiki zaman, simple past- geçmiş zaman, future- gelecek zaman seçenekleri ana zamanlar olmaktadır. Hepsinde ayrı ayrı yardımcı fiil ve fiiller farklı hallerde bulunmaktadır. Present perfect tense ise ara zamanlar arasında yer alan bir başlık olmakta, genellikle geçmişte başlayıp ta şuanda devam eden fiiller için kullanılır. I have lived here since 1980- 1980 yılından beri burada yaşıyorum. Yaşama fiili geçmişte başlamış ama hala devam etmektedir. Ayrıca geçmişte olan ve zaman aralığı bilinmeyen durumlar içinde kullanılmaktadır. Ara zamanlardan biri de past continuous olmakta ve geçmişte yaşanan olayın zamanının belirli olduğu durumlarda kullanılır. He was stuying at 9 pm last nigth- geçen gece 9’da ders çalışıyordu. Anlamında kullanılan örnekte de olduğu gibi ders çalışma işi saat 9 olduğu bellidir. Past continuous tense zaman başlığında fiil belirli bir zaman olmuş ve bitmiştir. Present perfect continuous tense zamanında ise cümleye konu olan fiil şimdi bitmiş ya da az önce sona ermiştir. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-renkler/ linki içerisinde ise temel konu başlıkları altında kelime dağarcığını geliştirecek pek çok seçenek bulunmaktadır.

Red- kırmızı, orange- turuncu, yellow- sarı, green-yeşil, Brown-kahverengi, blue- mavi, black-siyah, White- beyaz, grey- gri, purple- mor gibi ana renkler bulunmaktadır. Herhangi bir rengin açık ya da koyu şeklinde nitelendirmek için light- açık, dark- koyu sıfatları kullanılır. What color is it? Sorunun karşılığı olarak sayılan renklerden biri tercih edilerek cevaplar verilebilir. What color is the Turkish flag?- Türk bayrağı ne renktir anlamında kullanılan sorunun karşılığı olarak It is red and White- o, kırmızı ve beyazdır şeklinde cevaplar verilebilir. Light purple- açık pembe olarak anlamlandırılırken dark blue- koyu mavi olarak tanımlanabilir. Renkler, sayılar, harfler, aylar, meslekler gibi kelimeler İngilizce eğitimine ilk başlandığında öğrenilmesi gereken standart kalıplar arasındadır. Kelime hazinesinin genişletilmesi için farklı başlıklar altında örnek cümleler, kelimeler, deyimler ve özdeyişlerin öğrenilmesi ve cümle içinde kullanılması çok önemli alıştırmalar olacaktır.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  En gelişmiş teknolojiye hangi ülke sahip?

  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV